NA ÚVODNÍ STRANUKONTAKTY

PROČ ŘÍZENÉ VĚTRÁNÍ?NAŠE NABÍDKAVZT ROZVODY

VZT JEDNOTKY

DESIGNOVÉ MŘÍŽKY

ČASTÉ DOTAZY

 

KE STAŽENÍ

 

REFERENCE

 

ZADAT POPTÁVKU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejčastější dotazy

 

1. Proč bych si měl vůbec instalovat větrací zařízení?

 

Kvůli stále více utěsněným stavbám je nezbytný přívod čerstvého vzduchu nezávisle na uživateli. Dnešní novostavby a rekonstrukce vyžadují řešení větrání na ochranu před vlhkostí, které omezuje tvorbu plísní a přispívá k zachování hodnoty nemovitosti. Výhody spočívají v úspoře energie až 50 %, vzduchu bez pylů vhodném pro alergiky a celkově větším komfortu.


2. Smí být při použití větracího zařízení otevřená okna?


Okna můžete kdykoliv otevřít. K větrání to nutné není. Komfortní větrací zařízení splní tento úkol mnohem účinněji. Bez starostí máte zajištěný čerstvý vzduch a optimální kvalitu vzduchu v místnostech v kteroukoliv denní a noční dobu, za každého počasí a v každém ročním období.

 

3. Zvýší se energetická spotřeba při použití větracího zařízení?

 

Použitím větracího zařízení se zpětným získáváním tepla se energetická spotřeba výrazně sníží. Energie získaná z odváděného vzduchu je asi 15 – 20krát vyšší než energetická spotřeba vysoce účinných stejnosměrných
ventilátorů větrací jednotky. To znamená úsporu peněz.

 

4. Může být vzduch z větracího zařízení v zimě příliš suchý?

 

Pokud se studený venkovní vzduch ohřívá na pokojovou teplotu, klesá relativní vlhkost vzduchu. Pociťujeme vzduch jako suchý. To platí také pro větrání okny. Firma Zehnder proto nabízí entalpický výměník tepla. Ten zajišťuje získávání tepla i vlhkosti z odváděného vzduchu zpět.


5. Uslyším po instalaci větracího zařízení zvuky z vedlejšího pokoje?


Rozvody vzduchu Zehnder jsou konstruovány tak, aby nevytvářely přímé propojení místností. Všechna vzduchová potrubí jsou do místnosti vedena přímo z rozvaděče. K přenosu zvuků rozvodem vzduchu tedy nedochází.


6. Jak lze zabránit usazeninám nečistot ve větracích trubkách?

 

Částice nečistot ve venkovním vzduchu se odstraní již pomocí filtru ve větrací jednotce. Usazování nečistot navíc zabraňují filtry odváděného vzduchu a speciální hladký vnitřní povrch vzduchového potrubí. Systém rozvodu je
koncipován tak, aby umožňoval snadné čištění vzduchového potrubí.

 

Nenašli jste zde odpověď, kterou jste hledali? Napište nám na volantelace@volantelace.cz