NA ÚVODNÍ STRANUKONTAKTY

PROČ ŘÍZENÉ VĚTRÁNÍ?NAŠE NABÍDKAVZT ROZVODY

VZT JEDNOTKY

DESIGNOVÉ MŘÍŽKY

ČASTÉ DOTAZY

 

KE STAŽENÍ

 

REFERENCE

 

ZADAT POPTÁVKU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zehnder Comfosystems – zdravé, energeticky úsporné a komfortní

 

Lidé dokáží vydržet:

 • 3 týdny bez jídla

 • 3 dny bez vody

 • 3 minuty bez vzduchu

Nadechneme se více jak 500.000.000 krát za život. Trávíme okolo 70% našeho života mezi 4 zdmi.

 

Je snad nějaké jídlo důležitější než vzduch?

 

Kde je tedy důležitější mít zdravý vzduch než uvnitř?

 

Naše systémy Vám zajistí ideální řešení následujících problémů:

 

Zdraví

 

Čerstvý vzduch podporuje pohodu, spánek, schopnost koncentrace a výkonnost. Vzduch v místnosti bez průvanu zamezuje nachlazení a prospívá zdraví. Díky volitelným jemným filtrům, které zachycují jemný prach a rostlinný pyl, si mohou oddechnout také alergici. Entalpický výměník tepla pro zpětné získávání vlhkosti zabraňuje vysoušení vzduchu v zimě.

 • Optimální přívod kyslíku a vzduchu v místnosti bez průvanu podporuje pohodu

 • Obsah CO2 max. do 1000 ppm (Pettenkoferovo číslo)

 • Příznivé pro alergiky a ke snížení onemocnění dýchacích cest. Zamezení pronikání vnějších škodlivých látek do místnosti pomocí jemných filtrů a odvádění škodlivin z interiéru

 • Zamezení tvorby plísní

 

 

 

 

 

 

 


 

Úspora energie

 

Teprve se systémy Zehnder Comfosystems má předepsaný vzduchotěsný plášť budovy opravdu smysl – a také se vyplatí. Při trvale stoupajících nákladech na energie lze výrazně ušetřit díky zpětnému získávání až 95 % odváděného tepla s využitím obnovitelných energií.

 • Úspora energie až 50 %

 • Rekuperace až 95 % tepla

 • Využití obnovitelných energií k vytápění, chlazení a ohřevu
  vody

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Komfort

 

Do bytu je stále přiváděn čerstvý čistý vzduch a zároveň je automaticky odváděn vlhký vzduch, kuchyňské pachy nebo cigaretový kouř. Ovládání systémů Comfosystems je přitom velmi snadné, takže si můžete užívat příjemné vnitřní klima.

 • Trvalý přívod čerstvého čistého vzduchu do bytu

 • Automatická výměna vlhkého vzduchu, kuchyňských pachů a cigaretového kouře za čerstvý vzduch

 • Volitelné předehřívání přiváděného vzduchu v zimě a ochlazení
  v létě

 • Velmi snadné ovládání

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Zachování hodnoty

 

Pro stavebníky jsou systémy Comfosystems investicí, která se
vyplatí. Redukcí zvýšené vlhkosti vzduchu se zamezuje tvorba plísní ve zdivu při nedostatečném větrání. Systémy Comfosystems tak výrazně přispívají ke zvýšení a zachování hodnoty Vaší nemovitosti. Díky modernímu vyváženému řízení přiváděného a odváděného vzduchu se zpětným získáváním tepla totiž nemovitost již dnes splňuje standardy budoucnosti.

 • Ochrana před tvorbou plísní

 • Ochrana stavebního objektu před škodami způsobenými vlhkostí při nedostatečném větrání

 • Komfortní systémy větrání splňují již dnes stavební standardy budoucnosti (povinné energetické průkazy)

 

 

 

 

 

 


 

Vzhled

 

Venkovský dům? Nebo moderní stavba? Systémy Zehnder Comfosystems se hodí k jakémukoli stylu. Vidět jsou pouze výstupy pro přiváděný a odváděný vzduch, které jsou diskrétně zakryté designovými mřížkami.

 • Designové krycí mřížky diskrétně zakrývají výstupy pro přiváděný a odváděný vzduch

 • Vhodné pro jakýkoli styl

 • Různé stěnové, stopní a podlahové výstupy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V čem jsme lepší než konkurence?


Pokud se rozhodujete mezi značkou Zehnder a jinou značkou systému řízeného větrání s rekuperací tepla, projděte si následující body, kterými Zehnder podle našeho názoru své konkurenty převyšuje.


1) Zehnder je jednička Evropě
 

Zehnder je největším evropským výrobcem větracích jednotek s rekuperací tepla pro rodinné a bytové domy s dlouholetou tradicí a zkušenostmi. Výroba větracích jednotek byla zahájena již v roce 1968. Zehnder zaujímá vedoucí postavení ve Švýcarsku, Holandsku, Belgii, Itálii a Rakousku, patří mezi přední 3 dodavatele v Německu, Anglii a Polsku.


2) Kompletní systém řízeného větrání
 

Zehnder vyvíjí, vyrábí a dodává nejen větrací jednotky se zpětným získáváním tepla a vlhkosti (rekuperací), ale také ucelený systém vysoce hygienických rozvodů vzduchu a designově dokonalých mřížek a ventilů, z nichž některé získaly ocenění IF Design Award.


3) Jedinečný entalpický výměník


Jednou z výhod, které výrazně odlišují Zehnder od jiných výrobců je rekuperace vlhkosti. Rekuperační jednotky Zehnder jsou vybavené entalpickým výměníkem, který dokáže předávat z odváděného vzduchu do přiváděného čerstvého vzduchu nejenom teplo, ale taktéž vysoký podíl vlhkosti a tak pasivně, bez dodatečné elektrické energie pomáhat optimalizovat relativní vlhkost vzduchu v objektu. Tím odpadá nebezpečí zimního vysušování interiéru a navíc se snižuje riziko zamrzání výměníku.


4) Vysoce hygienické rozvody vzduchu


Systémy rozvodu vzduchu Zehnder jsou zárukou vysoce hygienického provozu. Hladký vnitřní povrch Clinside omezující usazování prachu ve větracích trubkách a snadný přístup ke všem součástem větrání umožňuje snadné a důkladné čištění. To potvrzuje také certifikace uznávaným hygienickým institutem. Díky velké ohebnosti trubek a malým poloměrům ohybu je navíc instalace rozvodů vzduchu velice rychlá a jednoduchá s minimálním počtem spojovacích dílů.


5) Vysoká účinnost rekuperace tepla až 95%


Větrací jednotky Zehnder dosahují účinnost rekuperace neboli zpětného získávaní tepla až 95%, což znamená úsporu až 50% nákladů na vytápění.


6) Energeticky úsporný provoz


Díky nejmodernějším EC ventilátorům se stejnosměrnými motory se sníženým třením jsou systémy větrání Zehnder maximálně energeticky úsporné. Vysokou energetickou účinnost jednotek Zehnder nejlépe vystihuje údaj na certifikátu „Passivhaus institut“.


7) Zehnder je úzce specializovaná firma - vždy na vrcholu techniky


Společnost Zehnder investuje již desítky let vysoké částky do výzkumu a vývoje systémů větrání. Díky tomu jsou výrobky Zehnder vždy na špici v oboru. Příkladem může být inovativní konstrukce entalpických výměníků s polymerovými membránami, díky kterým jsou tyto výměníky snadno čistitelné propláchnutím vodou. Tím se mnohonásobně zvyšuje jejich životnost bez snížení účinnosti rekuperace. Všechny rekuperační jednotky Zehnder jsou také certifikované uznávaným „Passivhaus“ institutem v Darmstadtu. Potrubí z vysoce kvalitního plastu obdrželo certifikát hygienického institutu a má jedny z nejnižších tlakových ztrát na trhu.