NA ÚVODNÍ STRANUKONTAKTY

PROČ ŘÍZENÉ VĚTRÁNÍ?NAŠE NABÍDKAVZT ROZVODY

VZT JEDNOTKY

DESIGNOVÉ MŘÍŽKY

ČASTÉ DOTAZY

 

KE STAŽENÍ

 

REFERENCE

 

ZADAT POPTÁVKU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Větrací jednotky Zehnder ComfoAir.

 

Přiváděný a odváděný vzduch ve větracím systému je řízen větracími jednotkami Zehnder ComfoAir. Díky jednoduše řešené ovládací jednotce lze množství vzduchu snadno nastavit podle potřeby. Všechna zařízení jsou standardně vybavena filtrem. Rovněž  lze doplnit jemné a pylové filtry.

 

Nejpoužívanější a nejpopulárnější jednotkou z naší nabídky je jednotka Zehnder ComfoAIR CA 350. Ročně se v celé Evropě prodá více jak 40 000 ks. této jednotky. Tato jednotka je vhodná pro objemy vzduchu do 350 m3/h. Její větší sestra CA 550 je pak pro výkony do 550 m3/h.

 

Přednosti větracích jednotek ZEHNDER

 

Rekuperace tepla

 

Větrací jednotky Zehnder, standardně vybavené křížovými protiproudými výměníky tepla, mohou čerstvému vzduchu předávat tepelnou energii ze spotřebovaného odváděného vzduchu. Tento přenos tepla probíhá přes tenké plastové desky na principu protiproudu.

Účinnost zpětného získávání tepla je až 95 %,což znamená úsporu až 50 % energie na vytápění domu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Rekuperace vlhkosti

 

Pomocí entalpického výměníku je v budově optimalizována relativní vlhkost vzduchu, což je ideální ochrana proti příliš suchému vzduchu v zimě. Vodní pára z vlhkého odváděného vzduchu „kondenzuje“ a je nasávána membránou. Získaná vlhkost a teplo jsou předány čerstvému přiváděnému vzduchu, a to bez přenosu pachů a mikrobů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Letní obtok (bypass)

 

Většina větracích jednotek Zehnder je vybavena 100% letním obtokem. Tento obtok vede odváděný vzduch okolo výměníku tepla. Tím se zamezí, aby se přiváděný vzduch, který je v létě chlazen zemním výměníkem, ohříval teplým odváděným vzduchem. Tuto funkci lze využít také v chladnějších letních nocích.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Možnost chlazení

 

Ochlazený venkovní vzduch je velmi příjemný zejména v dusných letních dnech. Pro jeho získání Zehnder nabízí dvě alternativy:

  • Kapalinový zemní výměník tepla ComfoFond-L, který využívá teplotu zeminy k ochlazení vzduchu

  • Aktivní chladicí jednotka ComfoCool, v níž je vzduch aktivně temperován a zvlhčován pomocí tepelného čerpadla.

 

Větrací jednotka se zemním kapalinovým výměníkem tepla

 

 

Větrací jednotka s aktivním chlazením pomocí tepelného čerpadla